Prejsť na navigáciu

Nech žije kráľ

Od 12 r.

Autorská koláž najvýznamnejších drám aj postáv W. Shakespeara, ktorá poučí i pobaví.

 img_5080

William Shakespeare je už storočia modlou všetkých divadelníkov. Ale čo jeho hry? Poznajú všetci aj ikonické postavy, ktoré vytvoril? Predstavte si príbeh, v ktorom kupec benátsky a veselé panie windsorské navštívia Večer trojkráľový. A to všetko počas búrkovej svätojánskej noci. Kráľ Lear recituje sonety, Antónius žmurká na Kleopatru, Rómeo a Júlia sa ukrývajú za závesom. Kde sa stretne dánsky princ so škótskou prvou dámou alebo sa len tak ocitnete na kráľovskej hostine a dvaja potulní komedianti Vám zahrajú Zimnú rozprávku.

Divadelná inscenácia poskytuje prierez najvýznamnejšími drámami autora a podnecuje tak k ich hlbšiemu spoznávaniu.Vytvára komplexný pohľad pre lepšie porozumenie, predstavuje postavy, archetypy i výnimočnosť samotného Shakespeara. V historickom kontexte, v historickom divadle, tradičnámi postupmi a v krásnych kostýmoch. No v modernom podaní a s komentármi, ktoré ju priblížia súčasnosti.

Tvorivý tím:

Hrajú: Vojtěch Bekárek, Sidónia Féderová

Výprava: Mária Bačová

Dramaturgia a scenár: Magdaléna Žiaková

Réžia: Matej Feldbauer

Vhodné pre 2. stupeň ZŠ, pre SŠ ale aj na jarmoky či podujatiach so zameraním na históriu. Inscenácia je súčasťou projektu ,,Zachráňme Willyho a môže na ňu nadviazať prednáška o živote v Alžbetínskom Londýne. Oboje o dĺžke 45min.

Technické požiadavky:

  • Hrací priestor 4x4 m
  • 1 parkovacie miesto
  • šatňa / priestor na prezlečenie sa a zloženie os. vecí
  • ozvučenie podľa dohody.  

Inscenácia vznikla v rámci projektu ,,Zachráňme Willyho“, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a vďaka finančnej podpore Bratislavského samosprávneho kraja.

fpu_logo4_bielenamodrom logo a cmyk

 

 

 

 

 

 

 nech zije kralimg_5007


img_5056img_5149